POLANOWSKIE SPOTKANIE Z RYBĄ I TRADYCJĄ

POLANOWSKIE SPOTKANIE Z RYBĄ I TRADYCJĄ

       


      Wielu miłośników wędkowania, aktywnego wypoczynku nad wodą oraz smakoszy potraw z ryb odwiedziło 6 października 2018r. plac przy ul. Stawnej w Polanowie, aby skorzystać z atrakcji przygotowanych na imprezę pn. „Polanowskie spotkanie z rybą i tradycją” dofinansowaną w kwocie 10.000,00 przez Darłowską Lokalną Grupę Rybacką. Impreza została zorganizowana przez Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Urząd Gminy w Polanowie. Choć warto również wspomnieć o niemałym zaangażowaniu przedstawicieli z tutejszego Polskiego Związku Wędkarzy. Jednym z celów imprezy była promocja wędkarstwa oraz aktywnych form wypoczynku.

      W trakcie świętowania mieszkańcy wysłuchali prelekcji Romana Knopa dotyczącej hodowli ryb, mieli możliwość rozmowy z lokalnymi rybakami, hodowcami i przetwórcami ryb oraz mogli skorzystać z degustacji potraw wykonanych z ryb pozyskanych od miejscowych hodowców. Podczas imprezy nie zabrakło zabaw i konkursów dla najmłodszych, rozdano promocyjne gadżety (magnesy, torby ekologiczne i balony w kształcie ryby). Wręczono nagrody w rozstrzygniętym wcześniej konkursie plastycznym i wędkarskim, odbyła się również po konkursowa wystawa prac plastycznych. Dla najmłodszych uczestników imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, były zjeżdżalnie i dmuchany plac zabaw, malowanie buzi oraz balonowe rybki,  a dla nieco starszych koncert zespołu szantowego The Nierobbers oraz zabawa taneczna. Organizatorzy szacują, że w imprezie wzięło udział ok. 800 uczestników.

      Zawody wędkarskie, które rozgrywano przy tutejszych łowiskach, organizowane były w kilku kategoriach. Nad przebiegiem wędkarskiej rywalizacji czuwał Krzysztof Ciuła oraz Aleksandra Nowak. Zwycięzcami w konkursie zostali:


KATEGORIA I

(Szkoła Podstawowa)

I MIEJSCE: Franciszek Potocznik

II MIEJSCE: Jakub Domagała

III MIEJSCE: Krystian Morawski

KATEGORIA II

(Gimnazjum)

I MIEJSCE: Norbert Maciuszko

II MIEJSCE: Jakub Wiśniewski

III MIEJSCE: Jakub Żuchowski

    W trakcie imprezy zostali również ogłoszeni zwycięzcy konkursu plastycznego „Rybak, tradycja i współczesność”.  Konkurs ten, również podzielony był na kategorie wiekowe, a laureatami zostali:

KATEGORIA I

(Przedszkole)

I MIEJSCE: Zuzanna Załęska

II MIEJSCE: Michał Makowski

III MIEJSCE: Martyna Kantorska

KATEGORIA II

(Gimnazjum)

I MIEJSCE: Otylia Mundziel

II MIEJSCE: Nela Czarkowska

III MIEJSCE: Artur Dryliński

KATEGORIA III

(Klasa I - IV)

I MIEJSCE: Nikola Tomaszewska

I MIEJSCE: Oskar Rożek

II MIEJSCE: Julia Markowska

III MIEJSCE: Kinga Gorlikowska

    


Galeria zdjęć

O Autorze

Autor artykułu: Celina A. Anna Sz.

Autor zdjęć: Jan Stark

Dodał(a): Celina


"100 LAT NIEPODLEGŁEJ"

"100 LAT NIEPODLEGŁEJ"

       W naszej gminie Obchody Narodowego Święta Niepodległości  pn. "100 lat Niepodległej" odbyły się  10 listopada 2018r. Uroczystość poprzedzona została Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w  kościele pw. Wniebowzięcia NMP.  Po zakończeniu mszy świętej nastąpił przemarsz na dalszą część obchodów na Rynek  Miejski, gdzie wprowadzono poczty sztandarowe. W trakcie części oficjalnej miel...

Zostaw komentarz