SOBÓTKA NAD ZALEWEM 2017R.

SOBÓTKA NAD ZALEWEM 2017R.

24 czerwca nad Zalewem Polanowskim tradycyjnie już odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej. Tym razem impreza przebiegała pod hasłem „ Sobótkowe prezentacje zespołów, kapel oraz twórców ludowych”. Na plenerowej scenie zaprezentowało swój dorobek artystyczny sześć zespołów folklorystycznych. Zebrana publiczność miała niebywałą ucztę kulturalną dla ucha i oka. Barwne i rozśpiewane kapele wirowały na scenie w kolorowych strojach i wykonywały znane ludowe piosenki włączając do wspólnego biesiadowania publiczność. Podczas przeglądu wystąpiły następujące kapele i zespoły: „Olszyna” z Żydowa, „Jarzębiny” ze Świeszyna, „Swaty”, „Jantarowy Kwiat”, „Złoty Dukat” z Węgorzewa Koszalińskiego, „Bursztyny” z Sianowa.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był konkurs na najładniejszy wianek świętojański. Do konkursu zgłoszono 21 wieńców o przeróżnych konstrukcjach: w kształcie tortu, łódek, postaci z bajek, a każdy z nich był misternie wypleciony girlandami z kwiatów. Wybór najładniejszego wianka był niezwykle trudny, gdyż wszystkie były piękne i zasługiwały na uznanie. Ostatecznie wybrano pięć wyróżniających się wianków, ale nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Po ogłoszeniu wyników biesiadnicy korowodem udali się nad zalew, aby przeprowadzić tradycyjny obrzęd puszczania wianków. Autorami wyróżnionych wianków byli: Alan Rajtar, Natalia Galus, Aleksandra i Emilia Prądzyńskie, Justyna Roman, Nela Czarkowska.

Podczas imprezy odbył się event animacyjny w ramach realizacji projektu pt: „Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Polanów na lata 2017-2023”. W trakcie zabawy przeprowadzono konkursy adresowane do dzieci i dorosłych. W pierwszym konkursie pn. „Gra miejska” zwycięzcami zostali ex aequo: Milena Makowska, Angelika Krysiak, Ewelina Diakowicz. W zmaganiach konkursu pn. „Wyścigi narciarskie” laureatami zostały pary: Sandra Roman i Lena Rajtar, Kornelia i Magdalena Połchowskie, Nadia Cebulska wraz z Natalią Diakowicz. Natomiast w konkursie pn. „Quiz kulinarny” zdobywcami nagród zostali: Jarosław Miklasiński, Halina Głowicka, Bogdan Makowski. Fundatorami nagród był Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Fundacja „Nauka dla Środowiska”.

Imprezie towarzyszyły stoiska z rękodziełem artystycznym, plac zabaw dla dzieci, loteria fantowa zorganizowana przez Radę Rodziców szkoły podstawowej w Polanowie, w której nagrodą główną był rower miejski ufundowany przez firmę „Maced”.

Noc Świętojańską nad Zalewem Polanowskim zakończyła zabawa taneczna.

Tekst: Ewa Szewczyk

Zdjęcia Jan Stark


Galeria zdjęć

PODSUMOWANIE KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ 2017R.

PODSUMOWANIE KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ 2017R.

Podsumowanie konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową Polanowski Ośrodek kultury i Sportu po raz siódmy był organizatorem konkursu na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży placówek oświatowo-wychowawczych z terenu gminy Polanów. W tym roku na konkurs wpłynęło 29 szopek. Zainteresowanie konkursem świadczy o tym, że popularyzacja tradycji świąt Bożego Narodzenia przynosi coraz lepsze efekty. Udział w...

Zostaw komentarz