PRZEGLĄD JASEŁEK 2017r.

PRZEGLĄD JASEŁEK 2017r.

Przegląd Jasełek 2017

Poznawanie i utrwalanie tradycji oraz obrzędów związanych ze Świętem Bożego Narodzenia oraz prezentacja dorobku artystycznego amatorskich grup teatralnych, to główne cele Przeglądu Jasełek organizowanego każdego roku przez Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu.
13 grudnia, w domu kultury odbył się jubileuszowy XX Przegląd Jasełek. Młodzież uczestnicząca w przedstawieniach wypełniła salę widowiskową po brzegi. W tłumie przemykały anioły, diabełki, królowie, święta rodzina i inne jasełkowe postaci. W tegorocznym przeglądzie uczestniczyło 9 grup, które walczyły o „Złotego Anioła” w trzech kategoriach wiekowych. Były to grupy jasełkowe ze szkół podstawowych w Polanowie, Bukowie, Nacławiu, Żydowie oraz grupy z polanowskiego Gimnazjum i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nowością w tegorocznym przeglądzie był udział grup teatralnych spoza gminy Polanów, po raz pierwszy na naszych Jasełkach zaprezentowały się szkoły podstawowe z Lejkowa, Ostrowca i Biesowic.
Przedstawienia oceniała komisja w składzie: Lucyna Maksymowicz z Politechniki Koszalińskiej, Marta Gliniecka z Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Mirosław Gliniecki z Teatru „Stop” w Koszalinie.
Złote Anioły zdobyli:
Szkoła Podstawowa w Bukowie (kat. I)
Szkoła Podstawowa w Żydowie (kat. II)
Szkoła Podstawowa w Biesowicach (kat. II)
Nagroda specjalna ZŁOTA MASKA TEATRU STOP – KOSZALIN przyznana została grupie ze Szkoły Podstawowej w Polanowie.

 


Galeria zdjęć

EVENT ANIMACYJNY W NACŁAWIU

EVENT ANIMACYJNY W NACŁAWIU

 Event Animacyjny w Nacławiu 14 lipca 2017r. na placu przy świetlicy w Nacławiu odbył się event animacyjny w ramach realizacji projektu pt: „Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Polanów na lata 2017-2023”. Realizacją przedsięwzięcia zajęła się Fundacja Nauka dla Środowiska wraz z Polanowskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Mieszkańcy licznie przybyli na miejsce imprezy. W kulminacyjnym momencie imprezy  na...

Zostaw komentarz