Aktualności Nowe!

PRZEGLĄD JASEŁEK 2017r.

PRZEGLĄD JASEŁEK 2017r.

Przegląd Jasełek 2017

Poznawanie i utrwalanie tradycji oraz obrzędów związanych ze Świętem Bożego Narodzenia oraz prezentacja dorobku artystycznego amatorskich grup teatralnych, to główne cele Przeglądu Jasełek organizowanego każdego roku przez Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu.
13 grudnia, w domu kultury odbył się jubileuszowy XX Przegląd Jasełek. Młodzież uczestnicząca w przedstawieniach wypełniła salę widowiskową po brzegi. W tłumie przemykały anioły, diabełki, królowie, święta rodzina i inne jasełkowe postaci. W tegorocznym przeglądzie uczestniczyło 9 grup, które walczyły o „Złotego Anioła” w trzech kategoriach wiekowych. Były to grupy jasełkowe ze szkół podstawowych w Polanowie, Bukowie, Nacławiu, Żydowie oraz grupy z polanowskiego Gimnazjum i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nowością w tegorocznym przeglądzie był udział grup teatralnych spoza gminy Polanów, po raz pierwszy na naszych Jasełkach zaprezentowały się szkoły podstawowe z Lejkowa, Ostrowca i Biesowic.
Przedstawienia oceniała komisja w składzie: Lucyna Maksymowicz z Politechniki Koszalińskiej, Marta Gliniecka z Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Mirosław Gliniecki z Teatru „Stop” w Koszalinie.
Złote Anioły zdobyli:
Szkoła Podstawowa w Bukowie (kat. I)
Szkoła Podstawowa w Żydowie (kat. II)
Szkoła Podstawowa w Biesowicach (kat. II)
Nagroda specjalna ZŁOTA MASKA TEATRU STOP – KOSZALIN przyznana została grupie ze Szkoły Podstawowej w Polanowie.

 


Galeria zdjęć

O Autorze

Autor artykułu: Celina


IZBA PAMIĘCI ZIEMI POLANOWSKIEJ

IZBA PAMIĘCI ZIEMI POLANOWSKIEJ

Już wkrótce otwarcie Izby Pamięci Ziemi PolanowskiejDla tych, którzy z niecierpliwością czekają na to wydarzenie postanowiliśmy upublicznić małe "co nie co" Praca wre, a my zachęcamy Państwa do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz strony internetowej www.pokis.polanow.pl, na których podamy datę otwarcia: Jeżeli ktokolwiek z was posiada zdjęcia,narzędzia,dokumenty itp. przedmioty, które związane są i pokazują jakże piękną przeszłość ...

Zostaw komentarz