EVENT ANIMACYJNY W RZECZYCY WIELKIEJ

EVENT ANIMACYJNY W RZECZYCY WIELKIEJ

EVENT ANIMACYJNY

W  RZECZYCY WIELKIEJ

01 lipca 2017r. na placu przy świetlicy w Rzeczycy Wielkiej odbył się event animacyjny w ramach realizacji projektu pt: „Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Polanów na lata 2017-2023”. Realizacją przedsięwzięcia zajęła się Fundacja Nauka dla Środowiska wraz z Polanowskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Pomimo  niesprzyjających warunków  pogodowych  mieszkańcy licznie przybyli na miejsce imprezy. W kulminacyjnym momencie imprezy  na placu bawiło się ok. 300 mieszkańców.  Przez cały czas trwania wydarzenia ( pomimo deszczu)  płonęło ognisko doglądane przez jednego z mieszkańców, przy którym  pieczono kiełbaski .  Podczas imprezy  przeprowadzono konkursy adresowane do dzieci i dorosłych. W pierwszym konkursie pn. „Gra miejska” zwycięzcami zostali ex aequo: Lebioda Wiesław, Idzi Zuzanna, Makowska Milena.  Na placu wyznaczono miejsce gdzie przygotowane były atrakcje dla dzieci. Deszcz nie pozwolił rozstawić dmuchanych zamków, ale w zamian zaoferowano dzieciom jazdę na rowerkach, zabawy z bańkami mydlanymi, lepienie z ciastoliny oraz  tworzenie zwierzątek z balonów.  Plac nieustająco był oblegany przez licznie zgromadzone dzieci.  Kiedy ulewny deszcz przeszkadzał w realizacji zaplanowanych działań część z nich realizowani na sali w świetlicy wiejskiej. Tu przygotowane były zajęcia dla najmłodszych ale także dorośli  znaleźli coś dla siebie.  Przez cały czas grała muzyka przy której zgromadzeni mieszkańcy doskonale się bawili.  W zmaganiach konkursu pn. „Wyścigi narciarskie” laureatami zostały pary: I m-ce Lebioda Wanessa i Kinga Ciecierska; II m-ce Zuzia Idzi i Maciej Idzi:

 III m-ce Ania i Ewelina Łysakowskie.

Natomiast w konkursie pn. „Herbatka z mumią” zdobywcami nagród zostali:

I m-ce rodzina Lebioda; II m-ce rodzina Łysakowskich; III m-ce rodzina Wąsik.

 Po każdym  przeprowadzonym  konkursie i  wyłonieniu  laureatów wręczano nagrody.

 Późnym wieczorem deszcz przestał padać i zaplanowana zabawa taneczna dla dorosłych   odbyła się na świeżym powietrzu. Dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie pomimo niesprzyjającej aury pogodowej.

 


Galeria zdjęć

IZBA PAMIĘCI ZIEMI POLANOWSKIEJ

IZBA PAMIĘCI ZIEMI POLANOWSKIEJ

Już wkrótce otwarcie Izby Pamięci Ziemi PolanowskiejDla tych, którzy z niecierpliwością czekają na to wydarzenie postanowiliśmy upublicznić małe "co nie co" Praca wre, a my zachęcamy Państwa do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz strony internetowej www.pokis.polanow.pl, na których podamy datę otwarcia: Jeżeli ktokolwiek z was posiada zdjęcia,narzędzia,dokumenty itp. przedmioty, które związane są i pokazują jakże piękną przeszłość ...

Zostaw komentarz