Aktualności Nowe!

MAJÓWKA 2018r.

MAJÓWKA 2018r.

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji na Rynku Miejskim zorganizowano uroczysty Piknik Majowy. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego oraz podniesieniem flagi państwowej na maszt przez  uczniów  klasy mundurowej z Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie.  Następnie, Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski  oraz Wicestarosta Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski powitali licznie zgromadzonych uczestników uroczystości. Dzień Flagi RP jest świętem dość młodym, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Z tego powodu odbyła się prelekcja na temat historii polskiej flagi. O tym w jaki sposób polskie barwy narodowe kształtowały się  na przestrzeni wieków opowiedział pan Łukasz Gładysiak – doktor nauk humanistycznych, twórca i właściciel Studio Historycznego Huzar w Sianowie.

Aby zamanifestować przywiązanie do barw narodowych, ulicami Polanowa odbył się I Bieg z Flagą, w którym wzięli udział mieszkańcy gminy na czele z Burmistrzem Polanowa i Wicestarostą Powiatu Koszalińskiego.

Kolejnym punktem obchodów były prezentacje sceniczne. Zebrana widownia miała okazję wysłuchać koncertu przygotowanego przez Szkolną Orkiestrę Dętą oraz obejrzeć program artystyczny, który zaprezentowały dzieci z Przedszkola Gminnego. Wieczorem miał miejsce koncert zespołu Dixieland, a tuż po nim rozpoczęła się zabawa taneczna.

Organizatorzy zadbali o atrakcje dla dzieci. Dla milusińskich przygotowano konkursy, dmuchane zamki, kule wodne, bańki mydlane, malowanie buziek. Wesołe miasteczko tętniło śmiechem i gwarem do wieczora.

Organizatorami Pikniku Majowego byli: Urząd Miejski w Polanowie, Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, Zespół Szkół Publicznych w Polanowie, Przedszkole Gminne w Polanowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Polanowie.


Galeria zdjęć

O Autorze

Autor artykułu: Celina


WYNIKI TURNIEJU BREAK DANCE „POLANOWSKI STYL IV”

WYNIKI TURNIEJU BREAK DANCE „POLANOWSKI STYL IV”

POLANOWSKI STYL 4 28 kwietnia 2018r. tancerze break dance już po raz czwarty spotkali się w Polanowskim Ośrodku Kultury i Sportu na turnieju pt „Polanowski Styl”. Przystąpiło do niego 50 zawodników z całego Pomorza. Tancerze, którzy na co dzień trenują w Domu Kultury w Polanowie oraz w świetlicy wiejskiej w Rzeczycy Wielkiej pod okiem Marcina Grzybowskiego, zaprezentowali się świetnie, a w najmłodszej kategorii wiekowej stanęli na...

Zostaw komentarz