Aktualności Nowe!

MAJÓWKA 2018r.

MAJÓWKA 2018r.

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji na Rynku Miejskim zorganizowano uroczysty Piknik Majowy. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego oraz podniesieniem flagi państwowej na maszt przez  uczniów  klasy mundurowej z Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie.  Następnie, Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski  oraz Wicestarosta Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski powitali licznie zgromadzonych uczestników uroczystości. Dzień Flagi RP jest świętem dość młodym, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Z tego powodu odbyła się prelekcja na temat historii polskiej flagi. O tym w jaki sposób polskie barwy narodowe kształtowały się  na przestrzeni wieków opowiedział pan Łukasz Gładysiak – doktor nauk humanistycznych, twórca i właściciel Studio Historycznego Huzar w Sianowie.

Aby zamanifestować przywiązanie do barw narodowych, ulicami Polanowa odbył się I Bieg z Flagą, w którym wzięli udział mieszkańcy gminy na czele z Burmistrzem Polanowa i Wicestarostą Powiatu Koszalińskiego.

Kolejnym punktem obchodów były prezentacje sceniczne. Zebrana widownia miała okazję wysłuchać koncertu przygotowanego przez Szkolną Orkiestrę Dętą oraz obejrzeć program artystyczny, który zaprezentowały dzieci z Przedszkola Gminnego. Wieczorem miał miejsce koncert zespołu Dixieland, a tuż po nim rozpoczęła się zabawa taneczna.

Organizatorzy zadbali o atrakcje dla dzieci. Dla milusińskich przygotowano konkursy, dmuchane zamki, kule wodne, bańki mydlane, malowanie buziek. Wesołe miasteczko tętniło śmiechem i gwarem do wieczora.

Organizatorami Pikniku Majowego byli: Urząd Miejski w Polanowie, Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, Zespół Szkół Publicznych w Polanowie, Przedszkole Gminne w Polanowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Polanowie.


Galeria zdjęć

O Autorze

Autor artykułu: Celina


GMINNY DZIEŃ DZIECKA

GMINNY DZIEŃ DZIECKA

...

Zostaw komentarz