Aktualności Nowe!

SCENA ŁĄCZY POKOLENIA

SCENA ŁĄCZY POKOLENIA

Nieformalna grupa „Aktywni mieszkańcy Polanowa” przygotowała projekt pt. „Scena łączy pokolenia”. Wniosek  otrzymał dofinansowanie w kwocie  4 500,00zł i będzie realizowany w okresie od  lipca do grudnia  bieżącego roku.

Głównym celem projektu jest stworzenie warunków do integracji międzypokoleniowej, poprzez  zorganizowanie grupy teatralnej, przygotowanie jasełek międzypokoleniowych i wystawienie na scenie przed szeroką publicznością.

Obecnie prowadzona jest rekrutacja wśród mieszkańców Polanowa. Na tablicach ogłoszeń i stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych zamieszczone zostały plakaty informujące i zachęcające do udziału w wydarzeniu. Utworzona grupa teatralna ,w miesiącach wrzesień/październik/listopad, uczestniczyć będzie w próbach oraz weźmie udział w warsztatach teatralnych. Przygotowane jasełka zostaną zaprezentowane przed szeroką publicznością w grudniu, podczas XXI Międzyszkolnego Przeglądu Jasełek w Polanowie.

Projekt  „Scena łączy pokolenia" dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Nauka dla Środowiska w Koszalinie.


O Autorze

Autor artykułu: Celina

Dodał(a): Celina


DOŻYNKI POWIATOWE POLANÓW 2018r.

DOŻYNKI POWIATOWE POLANÓW 2018r.

W tym roku Polanów został gospodarzem dożynek powiatowych.  W sobotę 15 września zebrani rolnicy, mieszkańcy i goście z całego powiatu koszalińskiego świętowali Dożynki Powiatowe „Nad Zalewem” w Polanowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą celebrowali biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk i ks. proboszcz Jacek Maszkowski. Następnie, przy akompaniamencie ludowych przyśpiewek ulicami miasta przes...

Zostaw komentarz