🌾Dożynki Gminne🚜

20.08.2022, dodane przez: Celina
Dożynki 2022.png
Przed nami Dożynki Gminne w Polanowie.🚜
👩‍🌾Dożynki to czas zakończenia żniw i dzielenia się tym, co powstało z owoców Ziemi. To podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę i wytrwałość.
🌾Dożynki to wspaniała okazja do zaprezentowania dobrodziejstwa i atutów wsi z gminy Polanów, które promowane, będą na stoiskach Sołeckich oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Przede wszystkim zaprezentowane zostaną cenne uprawy rolnicze, ale nie da się przejść obojętnie przy wartościach kulturalnych, które w naszej gminie są bardzo pielęgnowane przez rodzime zespoły ludowe jakim są "Córy Gołogóry", a w szczególności Olszyna, która pod czujnym okiem Pani Bożenna Kadukowska funkcjonuje już od ponad 40 lat.

🌻Jednym z równie ważnych i wartym uwagi, będzie moment prezentacji Wieńców Dożynkowych, które w naszej gminie przygotowywane są z ogromną precyzją i starannością przez mieszkańców Sołectw oraz członków KGW. Przygotowanie tradycyjnego Wieńca Dożynkowego to nie lada zadanie, które wymaga ogromnych nakładów pracy.

🍞Najważniejszym jednak momentem w Dożynkach jest podziękowaniu za tegoroczne plony i przekazanie pierwszego bochna chleba gospodarzowi Dożynek, aby sprawiedliwie podzielił go wśród mieszkańców. 🌻Pełen ceremoniał Dożynkowy rozpocznie się o godzinie 15:00 tuż po polowej mszy świętej, która odbędzie się o godz. 14:00 się na placu dożynkowym nad Zalewem.

🧑‍🎤👨‍🎤Na scenie wystąpi dla nas zespół "IMPERIUM" jeden z najpopularniejszych zespołów muzyki rozrywkowej lat 90-tych w Polsce, twórca takich hitów jak Klaun zakochany klaun oraz żółte tulipany. Ponadto przygotowane zostaną również stoiska handlowe oraz atrakcje dla dzieci.

Oczywiście uwieńczeniem imprezy, będzie zabawa taneczna💃🕺
Zapraszamy 3 września nad Zalew w Polanowie😁👩‍🌾
Autor zdjęć: Celina Adamska
powrót
Polityka prywatności  |  © Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk