• ul. Polna 4
    76-010 Polanów
  • tel. 94 31 88 229
    pokis@polanow.pl
Polanów logo Gmina Polanów

Jarmark Wielkanocny 2019r.

08.04.2019, dodane przez: Celina

       Palmy, pisanki, zajączki, przepiękne dekoracje Wielkanocne – to wszystko można było nabyć na polanowskim Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się w minioną sobotę.

 

       Efekty swojej długiej i rzetelnej pracy zaprezentowały gminne Koła Gospodyń Wiejskich, świetlice, lokalni wystawcy, a także Caritas parafii Polanów. Na Kiermaszu można było trafić na ręcznie robione pisanki, baranki i zajączki, palmy wielkanocne, ozdoby stołów oraz potrawy, których nie powinno zabraknąć na świątecznym stole.  W trakcie jarmarku zorganizowano pokaz zdobienia pisanek metodą ukraińską. Ponadto wśród stoisk znajdowały się również takie, na których można było nie tylko kupić, ale i degustować  tradycyjne wędliny, lokalne przysmaki, miody, świeżo wyciskany sok, baby i słodkości oraz pieczywo z lokalnej piekarni.

      Jarmarkowi towarzyszyła zbiórka charytatywna mająca na celu pomoc pogorzelcom z miejscowości Cetuń. Podczas jarmarku zostały również wręczone nagrody dla zwycięzców, którzy brali udział w corocznym konkursie plastycznym na Tradycyjną Palmę Wielkanocną, którym serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z wydarzenia.

Autor zdjęć: Celina A.
powrót
Polityka prywatności  |  © Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk