• ul. Polna 4
    76-010 Polanów
  • tel. 94 31 88 229
    pokis@polanow.pl
Polanów logo Gmina Polanów

Majówka Polanów 2019r.

06.05.2019, dodane przez: Celina

     Długi majowy weekend już za nami. Tegoroczna rodzinna majówka była imprezą dla wszystkich  – małych i dużych mieszkańców naszej gminy, ale nie tylko. Kultura, sport i zabawa towarzyszyły nam przez kilka ostatnich dni co sprawiło, że nie było czasu na nudę. Pomimo niesprzyjającej aury codziennie czekało na nas mnóstwo atrakcji i emocji.

 

01.05 -> w pierwszy majowy dzień, w sali Ośrodka Kultury,  mieliśmy okazje wysłuchać przepięknego koncertu z okazji 200. Rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Koncert pn. „Rok Moniuszkowski” uświetniał zespół „Ba-Rock”, który zaprezentował różnorodne formy muzyczne jakie komponował Stanisław Moniuszko.

03.05 ->  kolejny majowy dzień rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, ku czci naszych barw narodowych „II Biegiem z Flagą”. Bieg zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Polanowa oraz przy współpracy z ZSP Polanów. W trzech kategoriach wiekowych wraz z podziałem na chłopców i dziewczęta wzięło udział ok. 80 osób. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom każdej z kategorii.

 03.05 -> po aktywnym poranku, przenieśliśmy się na Rynek Miejski, gdzie po wcześniejszej Mszy Świętej celebrowaliśmy Dzień Strażaka, Święto Flagi, a także Święto Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości zaprezentowane zostały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Polanów oraz oficjalnie poświęcono i nadano imię, na cześć najstarszego oraz najbardziej zasłużonego strażaka z OSP Żydowo, nowemu wozowi strażackiemu  OSP Żydowo – „Władkowi”.  Po części oficjalnej zabawę wszystkim przybyłym umilał zespół disco-polo „EGO”.

04.05 -> na zakończenie tegorocznej majówki nad basenem miejskim odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane wspólnie z PZW Polanów. W zawodach wzięło udział 14 zawodników, z których wyłoniono trzech zwycięzców, pozostali uczestnicy otrzymali upominki wędkarskie ufundowane przez sklep wędkarski „PELIKAN”. Po zawodach, uczestnicy imprezy spędzili czas przy wspólnym grillowaniu.

04.05 -> w tym samym dniu odbywał się II Rodzinny Rajd rowerowy, współorganizowany z Parafią Polanów, który przyciągnął wielu fanów jazdy na dwóch kółkach. Na zakończenie, które odbywało się dzięki uprzejmości i pomocy Nadleśnictwa Polanów na placu przy ul. Zacisze, na wszystkich uczestników wycieczki czekało tradycyjne ognisko, pieczenie kiełbasek i emocjonujące zabawy wraz z DJ Przemo.

     Tegoroczna Majówka miała wiele charakterów i odbyła się bardzo intensywnie, były tańce, koncerty, okazja, by zjeść coś dobrego, sprawdzić się w najróżniejszych dyscyplinach sportowych. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na przyszły rok.

 
Autor zdjęć: Jan S.
Aleksander A.
powrót
Polityka prywatności  |  © Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk