• ul. Polna 4
    76-010 Polanów
  • tel. 94 31 88 229
    pokis@polanow.pl
Polanów logo Gmina Polanów

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W POLANOWIE

24.06.2019, dodane przez: Celina
Noc Świętojańska w Polanowie już po raz trzeci przybrała formułę Sobótkowych Prezentacji Zespołów, Kapel oraz Twórców Ludowych Powiatu Koszalińskiego. Tegoroczny przegląd zgromadził na scenie 20 zespołów. Barwne i rozśpiewane zespoły wirowały na scenie w kolorowych strojach i wykonały bardziej lub mniej znane piosenki zachęcając wszystkich do wspólnego biesiadowania. Gościem specjalnym był zespół „Paradne Gosposie” z Kasinki Małej w powiecie limanowskim.

Nieodłącznym elementem zabawy sobótkowej jest konkurs na najładniejszy wianek świętojański. Wianki były uplecione ze świeżych kwiatów, ziół i liści. Kolorowe, pachnące wabiły ludzi niczym motyli. Komisja konkursowa wytypowała najładniejsze wianki, których autorami byli: Kacper Biliński – I m-ce, Alan rajtar – II m-ce oraz Justyna Roman i Szymon Roman – ex aequo III m-ce. Zgodnie z tradycją, po zmroku, w blasku świec wianki zostały puszczone na wodę.

               Imprezie towarzyszyły liczne stoiska z rękodziełem artystycznym oraz gastronomią, gdzie można było nabyć wyroby wędliniarskie, ciasta i inne smakołyki kuchni domowej. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników. Dzieci mogły skorzystać z zjeżdżalni dmuchanej oraz zjeść smaczną watę cukrową.

                Gwiazdą wieczoru był Paweł Gołecki, prezentując przed publicznością najpopularniejsze utwory i żwawo zachęcając do wspólnych harców. Impreza zakończyła się zabawą taneczną, która trwała do białego rana.

Autor zdjęć: Janek S.
powrót
Polityka prywatności  |  © Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk