🎄Podsumowanie konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową🎄

15.12.2022, dodane przez: Celina
Polanowski Ośrodek kultury i Sportu po raz dwunasty był organizatorem konkursu na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej. Konkurs adresowany był do rodzin i grup nieformalnych z terenu gminy Polanów.

W tym roku na konkurs wpłynęło 13 szopek. Zainteresowanie konkursem świadczy o tym, że popularyzacja tradycji świąt Bożego Narodzenia przynosi coraz lepsze efekty. Udział w konkursie był cennym doświadczeniem w dziedzinie rękodzieła i sztuki artystycznej.

Technika wykonania była dowolna, jednak przeważały szopki wykonane na wzór betlejemski, były także szopki ekologiczne, bogato rozbudowane i minimalistyczne. W doborze użytych materiałów występowały elementy drewniane, słomiane, papierowe, koronkowe, czy makaronu. Figurki zostały ulepione z plasteliny, masy solnej, wydziergane na szydełku, wyplecione techniką makramy, bądź też wycięte z papieru. Poziom wykonanych szopek był bardzo wysoki, dlatego Jury w ocenie prac wzięło przede wszystkim dobór materiału, który powinien być naturalny a elementy wykonane własnoręcznie. Ważnymi kryteriami były także walory artystyczne, oryginalność pomysłu, estetyka wykonania.

 

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, komisja w składzie:

1.       Ewa Szewczyk – Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu – instruktor plastyk

2.       Ewa Hełminiak – Soliwodzka – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Polanów

      3.       Katarzyna Mażulis – plastyk, Gospodarstwo Agroturystyczne „Warblewski Dwór”  przyznała następujące miejsca: 

I – Koło Gospodyń Wiejskich w Żydowie

II – Ariel, Klaudiusz i Beata Parszczyńscy

III ex aequo – Karina Materka SP Bukowo

  - Helena i Zuzanna Dzierżewskie – świetlica wiejska w Nacławiu

Wyróżnienie:

 Emilia i Aleksandra Prądzyńskie - Polanów

 

Każda szopka zgłoszona do konkursu zasługuje na uznanie, doceniamy wkład pracy każdego wykonawcy. Udział w konkursie świadczy o tym, że dzieci i młodzież stają się współtwórcami pięknej bożonarodzeniowej tradycji , którą warto kontynuować. Cieszy nas również to, że przy tworzeniu szopek zaangażowały się całe rodziny i grupy koleżeńskie ponieważ jest to piękna międzypokoleniowa wymiana doświadczeń, a także zacieśniają się więzi rodzinne i przyjacielskie.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

 

Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, a pozostali uczestnicy otrzymają niespodzianki. Wręczenie nagród, wyróżnień i upominków odbędzie się podczas Przeglądu Pastorałek i Kolęd Polskich w dniu 15.12.2022 r w Polanowskim Ośrodku Kultury i Sportu.

 

Autor zdjęć: Jan Stark
powrót
Polityka prywatności  |  © Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk