Wrak Race - Nietuzinkowy Wyścig Wraków Nad Zalewem w Polanowie

28.09.2021, dodane przez: Celina

Piasek, ryk silników, zapach palonego sprzęgła oraz żądni wygranej właściciele samochodów, których wartość nie przekraczała tysiąc złotych. 

Piasek, ryk silników, zapach palonego sprzęgła oraz żądni wygranej właściciele samochodów, których wartość nie przekraczała tysiąc złotych. 

Nad Zalewem w Polanowie  po raz pierwszy i na pewno nie ostatni  odbył się  Wrak Race, czyli wyścig starych, zdezelowanych i w wielu przypadkach nie nadających się do użytku na drogach publicznych   samochodów.

25 września 2021 r. piękna pogoda i emocjonujące wyścigi przyciągnęły do naszego miasta tłumy spragnione mocnych wrażeń.  Tak prezentował się pierwszy Wrak Race- Nietuzinkowy Wyścig Wraków Nad Zalewem w Polanowie.

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania pomysłodawcy imprezy i zarazem dyrektora Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu Wiesława Lebiody. Do zawodów przystąpiło 40 pojazdów z różnych zakątków Pomorza, natomiast w miejscu wyznaczony dla publiczności setki fanów motoryzacji dopingowały amatorskim kierowcom rajdowym.

Warunkiem wzięcia udziału było posiadanie auta o wartości do. 1 tys. zł. Na torze królowały Hondy, jednak nie zabrakło Citroenów, Opli, Daewoo, Bmw i wielu innych. Cały wyścig polegał na jeżdżeniu po torze przez 15 minut. Auta, które zrobiły najwięcej okrążeń w tym czasie, przechodziły do następnej rundy.

Wyścigi rozpoczęły się potwierdzeniem przez zgłoszone załogi swojej obecności w biurze zawodów na placu imprezy. W następnej kolejności, na torze zaprojektowanym i przygotowanym przez głównego sędziego Macieja Raczewskiego dyrektora Automobilklub koszaliński oraz firmę Pana Tomasza Połchowskiego  rozpoczęło się prawdziwe motoryzacyjne szaleństwo. Kiedy dano pierwszy sygnał do startu, auta ruszyły pędząc w tumanach kurzu po 500-metrowym piaszczystym torze pełnym wybojów i ostrych zakrętów. Samochody ścigały się, zderzały ze sobą, zakopywały w piachu, uderzały w przeszkody. Część z aut po jakimś czasie z powodu uszkodzeń nie nadawała się już do jazdy.

Zorganizowanie takiego widowiska nie było łatwym zadaniem,  gdyby nie ludzie, na których zawsze można liczyć.

Dziękujemy Burmistrzowi Polanowa Panu Grzegorzowi Lipskiemu za zielone światło na organizację imprezy.

Zasłużone podziękowania  należą się Panu Arkadiuszowi Rylikowi, jest to człowiek, który wykonał największą liczbę okrążeń po torze swoim pickupem ratując z opresji zawodników, których auta zakopały się w piachu, bądź odmówiły posłuszeństwa.

Wyjątkowe podziękowania kierujemy również do firmy TOMI Pana Tomasza Połchowskiego, który wykonał niesamowitą pracę, podczas której wykazał się profesjonalizmem i niebywałą precyzją podczas tworzenia toru, dzięki któremu wyścig miał  się gdzie odbyć.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Pana Janusza Zasady, po pierwszej rundzie wyścigu z powodu głębokich kolein na torze, zawody stanęły pod znakiem zapytania. To właśnie On jako sprawny operator koparki sprawił, że zawody można było przeprowadzić do końca.

Dziękujemy Strażakom z OSP Polanów, każdy kto był i widział, wie że jest za co dziękować.

Swojej podziękowania kierujemy również do Strażaków z OSP Nacław, którzy zadbali o bezpieczny ruch na drodze dojazdowej oraz na parkingu.

Nasze podziękowania kierujemy również do firmy REKLAMA MONIKA HERNAS za ekspresowe wykonania naszych skomplikowanych zleceń graficznych, oraz Panu Bogdanowi Adamczyk z AutoKaszuby za projekt graficzny koszulek.

Na wysokości zadania stanęli również sędziowie z Automobilklub koszaliński na czele z dyrektorem Maciejem Raczewskim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w organizację i ocenę wyścigu.

Wielkim wsparciem dla nas jako organizatorów, była pomoc finansowa wielu firm i instytucji, dlatego też dziękujemy sponsorom:

1.  Malinowscy – Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Miastko za nagrody rzeczowe (kosmetyki samochodowe) oraz bony na wymianę oleju.

2.       Agromix Kasacja Pojazdów – Opatówek (kasacja aut po imprezie)  

3.     FASTBUD USŁUGI STOLARSKIE Michał i Krzysztof Szkołuda - sponsoring oraz udostępnienie busa do transportu.

4.       WOODY  SCHODY I DRZWI Grzegorz Mazur - sponsoring.

Korzystając z okazji chcielibyśmy jeszcze raz pogratulować zwycięzcom wyścigu:

I MIEJSCE:
Miłosz Radziuk

II MEJSCE:
Grzegorz Majewski i Wioleta Kmita

III MIEJSCE:
Szymon Twardowski i Katarzyna Kazimierska

 W kategorii "SUPER WRAK"
I MIEJSCE:
Grzegorz Mazur i Grzegorz Purcel

 WYRÓŻNIENIE:
Adam Waszkiewicz i Kamil Trzciński

 W kategorii "OSTATNIE TCHNIENIE":
Szymon Twardowski i Katarzyna Kazimierska

 

Na zakończenie imprezy na scenie wystąpili dla nas
Różowe Flamingi
Drum`n`Hanz

Do zobaczenia na kolejnym nietuzinkowym wyścigu wraków w Polanowie.

Autor zdjęć: Jan Stark
powrót
Polityka prywatności  |  © Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk