Izba Pamięci Ziemi Polanowskiej

IZBA SLIDER.JPG

    

    Izba Pamięci Ziemi Polanowskiej to miejsce, które odkrywa ślady związane z Polanowem i jego okolicami. Pomysłodawcą utworzenia izby jest były dyrektor POKiS Feliks Kostrzak. Zgromadzono tu wiele bezcennych pamiątek świadczących o przeszłości regionu, mieszkańcach, ich pracy, kulturze i zwyczajach.
     Wśród eksponatów znajdują się przedmioty związane z wojskowością, przedmioty codziennego użytku, fotografie, prasa, książki, dokumenty i wiele innych unikatowych egzemplarzy z okresu przedwojennego i powojennego. Na uwagę zasługuje aranżacja okopu wojennego z niesamowitymi przedmiotami wojskowymi, ale także pamiątki z byłego kina „Odra”, produkty reklamowe przedwojennych przedsiębiorców i rzemieślników i wiele innych pamiątek dokumentujących historię naszego regionu.
    Spora część kolekcji została użyczona z izby muzealnej w Sławnie, ze studia Historycznego HUZAR, jak i od mieszkańców Polanowq m.in.: Artura Dropko i Marcina Wołka,  którzy przyłączyli się do tej pięknej inicjatywy. Założeniem izby pamięci jest stałe powiększanie zbiorów, dlatego liczymy na  zaangażowanie i ofiarność w przekazywaniu przedmiotów będących kulturową spuścizną naszego regionu, które zalegają w piwnicach, na strychach i szufladach.
IMG_5898.JPG

Harmonogram dyżurów w Izbie Pamięci na najbliższe miesiące:

Artur Dropko:

Poniedziałki: po uprzednim uzgodnieniu godziny telefonicznie. 

Wtorki: od 14.00 do 18.00 *

Grupy szkolne oraz osoby indywidualne  mogą zwiedzać wystawę również w innych godzinach, po uprzednim uzgodnieniu terminu telefonicznie 

Wstęp jest wolny, a przewodnicy pracują nieodpłatnie.

Poza zwiedzaniem wystawy zachęcamy do współpracy -  np. dzielenia się eksponatami, które chcielibyśmy uchronić od zapomnienia.

*Możliwość zwiedzania po uprzednim uzgodnieniu terminu telefonicznie (nr kontaktowy: 94 31 88 229)

 

Polityka prywatności  |  © Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk